Rok poté: strukturovaný dialog očima účastníků (MPDM, ICMJH a akce do budoucna)

Hodnocení po skončení projektu je jednou z principů

V polovině září se uskutečnila evaluační schůzka projektu strukturovaného dialogu s mládeží v Jindřichove Hradci JUNULARA.

Ten probíhal od podzimu loňského roku do letošního léta. Program byl nabytý. Mnoho debat o tématech jako zaměstnanost, veřejný prostor i svoboda slova. Mnoho zajímavých hostů z řad politiků, úředníků i soukromých osob.

Výsledky ročního snažení nám organizátoři předali a Vy je najdete v našich dokumentech (podívejte se, stojí za to)

Jaká byla schůzka po roce? To Vám ukáží sami aktéři:

MPDM Jindřichův Hradec

Dne 21.9 se uskutečnil výroční strukturovaný dialog „Co rok dal, co kdo vzdal" a to v prostorách ICMJH na Náměstí Míru. Hosty tohoto strukturovaného dialogu byl zástupce odboru školství Michal Dvořák a místostarosta města pan Bohumil Komínek . Tento dialog měl, jak tomu i název napovídá, zhodnotit minulé setkání se zástupci města a to strukturovaný dialog v rámci projektu Junulara, který se uskutečnil minulý rok. Postupně jsme zhodnotili projekty, které již proběhly, dohodli jsme se na dalších krocích k zrealizování projektů budoucích, až jsme nakonec došli k závěru, že něco se povedlo méně, něco více, a že se budeme příští rok snažit dokončit všechno, co jsme si slíbili a vytvoříme více projektů, i díky větší společné spolupráci.

Barbora Lukešová,Eliška Elmerová

ICM Jindřichův Hradec zveřejnilo o setkání fotoreportáž

http://www.icmjh.cz/inpage/strukturovany-dialog-v-icm/


Výsledkem projektu JUNULARA Strukturovaný dialog s mládeží je také založení Městského parlamentu dětí a mládeže v Jindřichově Hradci. Hodně podnětů od mladých během projektu si pak parlament vzal na svá bedra a začal jednat s městem o jejich realizaci.

Na našem webu jsme již zveřejnili rozhovor se některými zakládajícími členy (připomeňte si jej zde) a jejich úspěších i útrapách jako reprezentantů zájmů mladých v Hradci.

Další úspěch procesů, které nastartoval projekt JUNULARA, je možnost zvelebit si své město po svém. Mladí z města mají skrze ICM JH možnost po svém zvelebit velikou zeď, která odděluje centrum od hlavní silnice. Do této přeměny je zapojeno jak město, tak soukromá firma Zahradní centrum, která mladým poskytne finance na barvy.

Více se o akci dozvíte na webu: http://strukturovany-dialog-junulara.blogspot.cz/

Chcete se inspirovat nebo potkat s aktéry Strukturovaného dialogu v Jindřichově Hradci?

Máte možnost na další akci, kterou ICM JH pořádá: Strukturovaný dialog s mládeží na téma „Můj soused cizinec“, který se koná 19.10 v Kině Střelnice v Jindřichově Hradci.

Pozvánku na dialog najdete u nás v akcích (odkaz)

Pokud Vás zajímá kdo se účastní ze strany politiků:

  • Martin Lank – poslanec parlamentu ČR
  • JUDr.Jiří Pospíšil – poslanec Evropského parlamentu
  • Ing. Miroslav Lidinský – válečný veterán, předseda strany Úsvit - Národní koalice

Přidat komentář

Prosím odpovězte na otázku z důvodu ochrany proti spamu.

Buďme v kontaktu