Školní senát na gymnáziu, školská rada, akademický senát na fakultě, s tím vším má Damir osobní zkušenost, o kterou se rád podělí. Je u vás role těchto těles spíše formální? Přijďte sdílet zkušenosti a čerpat inspiraci, jak to změnit.

Pardubický barcamp: Ovlivňuj dění na své škole

Ovlivňuj dění na své škole - od školních parlamentů až po akademický senát

Workshop - 40 minut

Škola je tu pro studenty. Je tomu ale vždycky tak? V tomto příspěvku bych se rád věnoval roli školních parlamentů a školských rad na ZŠ a SŠ či akademických senátů na VŠ na prosazování zájmu studentů. Rád bych v tomto příspěvku zmínil i své zkušenosti, protože jsem měl možnost být součástí všech zmíněných orgánů a netěší mě, že je jejich role na řadě škol stále jen formální.

Damir Solak

Jsem Damir, je mi 20 let a jsem z Brna, kde momentálně studuji na PrF MU. Podobné akce jako připravovaný barcamp mě baví a vždy jsem se jich rád účastnil, nejprve jako účastník a později i aktivně - např. na posledním zasedání NPDM jsem spoluorganizoval jeden z workshopů.

Na fakultě působím jako člen AS, ve samosprávách jsem byl aktivní i na gymnáziu - ve studentském senátu, který jsem vedl, nebo ve Školské radě, kam jsem byl v 18 zvolen.

Snažím se být také aktivní i v politice, momentálně jsem členem jednoho z mládežnických politických spolků a díky tomu jsem měl možnost pracovat na několika volebních kampaních nebo se účastnit zajímavých konferencí nejen v ČR.

#pardubicky_barcamp Must have:

  1. Toto
  2. Přihlášky na barcamp online
  3. Pořádáte besedy s mladými lidmi a hledáte inspiraci, jak je posunout, vylepšit? Pak byste neměli minout workshop Andrey Procházkové
  4. Našlapaný program od rána do večera!
  5. Sdílna bude cool!

Přidat komentář

Prosím odpovězte na otázku z důvodu ochrany proti spamu.

Buďme v kontaktu