V rámci konzultací 8. cyklu EU dialogu s mládeží přinášíme celoevropský online dotazník. Cílem tohoto průzkumu je porozumět názorům mladých lidí, které týkají možností participace.

Mladí lidé jsou politicky aktivní, zapojení do mnoha různých organizací a často stojí i v jejich čele. Je nutné zajistit, aby možnost zapojovat se existovala pro všechny mladé lidi. Aby měli všichni mladí lidé stejné právo podílet se na demokratických procesech, musíme odstranit překážky a vytvářet rovné příležitosti. Důležitým cílem je vytvářet mosty mladými lidmi a politickými institucemi.

Odpověz na několik otázek a vyjádři své názory na toto téma! Dotazník je možné vyplnit zde, a to až do 15. června 2021!

Dotazník je pokračováním 8. cyklu konzultací EU dialogu mládeže, jehož tématem je Cíl mládeže 9 - Prostor a participace pro všechny. Tuto část konzultací vede Evropská řídící skupina, která také zpracuje výsledky. Jejími členy jsou zástupci rad mládeže, ministerstev, Evropského fóra mládeže a Evropské komise. Poděl se s námi o názor, jak by měl vypadat veřejný prostor, kde by pro tebe bylo možné diskutovat o politických názorech, setkávat se s lidmi s rozhodovací pravomocí, mít přístup k rozhodovacím institucím a organizovat projekty, které jsou pro tebe důležité. Řekni nám, jakým způsobem získáváš jasné informace o veřejných záležitostech, které tě zajímají, a jak získáváš dovednost rozumět a kriticky hodnotit informace. Vyplnění dotazníku nezabere více než 8 minut a můžeš jej vyplnit ve všech jazycích Evropské unie (stačí si po otevření odkazu nastavit jazyk v pravém horním rohu). 

 

Přidat komentář

Prosím odpovězte na otázku z důvodu ochrany proti spamu.

Buďme v kontaktu