Odpovědi na Vaše otázky ohledně výběrového řízení do programu Mladých delegátů.

Mladé delegátky do OSN - Zuzana a Petra

Zajímalo by mě, co vnímáte jako svůj největší přínos a nejcennější výsledek vaší práce v rámci Programu Mladých delegátů do OSN.

Nejcennější přínos pro sebe vidím v několika věcech. Nejen, že si splníte svůj sen práce delegáta v OSN a vaše práce tam je opravdu viditelná, ale také je to neocenitelná praxe ke studiu. Mnoho let vysokoškolského studia jsem směřovala tímto směrem, zajímala se aktivně o OSN, účastnila se největšího Národního modelu OSN v New Yorku a pak mě zvolili za mladou delegátku a mohla jsem si to vše vyzkoušet reálně. Můžete nahlédnout pod pokličku mezinárodních vyjednávání. Také jsem si ale ujasnila, co chci a nechci v životě dělat.

Přemýšlela si nad tím, čím ses od ostatních kandidátů lišila? Co Ti pomohlo získat takovou životní zkušenost? :)

Jsem si jistá, že výběr delegátů musel být velmi těžký a dozajista bude i letos. Základem každého úspěchu je věřit v to, co děláte a co chcete dělat. Nenechat se odradit nevěřícnými a závistivými lidmi, prostě jít si za svým snem. Ale tím nemyslím kráčet přes mrtvoly, je nutná empatie a sociální cítění. Věřím, že pomohlo, že za cestou za mým snem byla vidět reálná práce a nasbírané zkušenosti. A také odhodlanost zkusit něco, co před vámi ještě nikdo nezkusil realizovat. Navíc s uvědoměním, že to neděláte pouze pro sebe, ale také pro českou společnost a konkrétně pro mladé lidi z ČR.

Přidat komentář

Prosím odpovězte na otázku z důvodu ochrany proti spamu.

Buďme v kontaktu