Úvodní školení ambasadorů SD úspěšně za námi

Nové nápady, inspirace, propojování s Youth Goals a plánování projektů. I tak by se dalo charakterizovat úvodní školení mladých ambasadorů strukturovaného dialogu, které se uskutečnilo 15. a 16. června v Hradci Králové. Poprvé se na něm potkalo pět nadšených mladých lidí, aby naplánovali své projekty a propojili je se současným, VII. cyklem strukturovaného dialogu, který nese název Vytváření příležitostí pro mladé lidi.

Program školení byl koncipován tak, aby ambasadoři nejenom vymýšleli své projekty, ale aby získali i teoretické znalosti a praktické dovednosti. Na úvod je tak čekalo seznámení se strukturovaným dialogem, na což volně navazoval workshop, na kterém interaktivním způsobem pracovali s jedenácti Youth Goals.

Příklad dobré praxe pak přinesl Adam Trunečka, aktivista zapojený do kampaně k Evropským volbám *Give a vote*, kterou organizovala Evropské asociace karet mládeže (EYCA). V České republice běžela pod hlavičkou České rady dětí a mládeže. Mluvil o své zkušenosti s plánováním akcí a přednáškách pro mladé lidi, ale i o Evropské unii a jejích institucích.

Podstatný zbytek sobotního programu tvořila metodika. Ambasadoři si mohli přímo vyzkoušet, jak probíhají aktivity v různých formách – focus groups, world café nebo moving debates. Přidanou hodnotou bylo, že všech případech se reálně diskutovalo o podtématech současného cyklu, tedy o Youth Goals číslo 6, 7 a 8.

V neděli čekal ambasadory praktický workshop zaměřený na argumentaci, komunikaci a rétoriku - dovednosti, které se budou hodit nejenom při organizování akcí. Následně přišel zásadní blok celého školení – ambasadoři vymýšleli, tvořili a plánovali své projekty, na kterých další čtyři měsíce budou pracovat. Při následné prezentaci zazněly inspirativní myšlenky a témata. Namátkou můžeme vybrat mediální a finanční gramotnost na Litvínovsku, příležitosti a přístup ke studiu v zahraničí či zapojení mladých lidí do programu Erasmus+.

V tuto chvíli čeká ambasadory fáze přípravy a na podzim se pustí do samotné realizace svých projektů. A my se moc těšíme, až vás o nich budeme informovat!

Mohlo by vás zajímat