Debaty v Kampusu je název malého projektu Mladých občanů a INEX-SDA.

Debata v Kampusu. Dobrovolnictví a škola

Debaty v Kampusu je název malého projektu Mladých občanů a INEX-SDA.

Co to je?

Koncept menších tematických debat za účelem vytvořit prostor pro lidi zapojené v obou organizacích i širší veřejnost k realistické debatě o problémech z oblasti života mladých lidí. Metodu strukturovaného dialogu zvolili organizátoři záměrně:

„Potřebovali jsme takový formát, který zajistí, že nápady a řešení problémů nezůstanou jenom u piva a pár zúčastněných, ale budou mít širší a dlouhodobý dopad. Spolupráce s Národní pracovní skupinou byla dobrá volba.“

Lenka Polcerová, koordinátorka Dobrovolnického Klubu INEX-SDA.

Společně s námi vytvořili pilotní sérii tří debat.

První téma DOBROVOLNICTVÍ A ŠKOLA

je úspěšně za námi. Diskutovali o něm mladí lidé, kteří mají zájem o dobrovolnictví, vidí v něm získání zkušeností a kontaktů, a často jsou ve škole za tuto činnost spíše postihováni, než zvýhodněni. Zároveň ale existuje velká skupina mladých, pro které je dobrovolnictví „sprosté slovo“ a nevidí v něm význam pro jejich osobní a kariérní růst. Obojí chtějí účastníci debaty změnit.

Díky skvělým hostům (poslankyně Nina Nováková, místopředseda výboru pro školství v Poslanecké sněmovně Petr Kořenek, učitel Zdeněk Štěpka z gymnázia NOVÝ PORG a dobrovolník Ondřej Bradáč z INEX - Sdružení dobrovolných aktivit)a zapáleným účastníkům zde představujeme výsledek úspěšné, téměř tříhodinové debaty menšího formátu, která díky metodě strukturovaného dialogu bude mít větší přesah.

Dva dokumenty:

Motivace mladých k dobrovolnictví a role školy

Právní podmínky dobrovolnictví ve vztahu ke škole a školním povinnostem

rozklikněte ke čtení – KOMENTUJTE v komentářích pod zněním – dorazte na finalizaci, pokud máte ještě nějaké podněty k doplnění. Dokumenty budou finalizovány na Vánoční debatě (polovina prosince 2015) a prezentována těm, kteří mají možnost zlepšit situaci mladých v této oblasti.

Souhlasíte s tím, co prezentují?

Přidat komentář

Prosím odpovězte na otázku z důvodu ochrany proti spamu.

Buďme v kontaktu