Pozvánka na konferenci, kde budou dále diskutovány výsledky evropské konzultace o posílení postavení mladých lidí skrze aktivní občanství.

Člověk v tísni

Jedním ze zásadních výstupů rok a půl trvajícího strukturovaného dialogu EU s mládeží a organizacemi mládeže, který zahájila Evropská unie na téma posilování postavení mladých lidí ve společnosti skrze jejich občanskou participaci a přístup mladých k právům je:

zásadní potřeba podpory vzdělávání mladých lidí k aktivnímu občanství, a to jak ve školním, tak mimoškolním prostředí.

Na konferenci Výchova k aktivnímu občanství, kterou organizuje program Člověka v Tísni Jeden svět na školách ve spolupráci s Českou radou dětí a mládeže a Národní pracovní skupinou pro strukturovaný dialog s mládeží můžete nad tématem dále diskutovat na nejvyšší odborné i politické úrovni.

Na konferenci představíme také výstupy, návrhy a doporučení pro zlepšení vzdělávání v ČR z pohledu mladých lidí a organizací dětí a mládeže, které se v uplynulých měsících zapojili do evropského strukturovaného dialogu.

Naším cílem je, aby názory a zkušenosti mladých nezůstaly jen v Bruselu, ale pracovalo se s nimi zejména u nás v České republice

V příloze naleznete pozvánku a program konference Výchova k aktivnímu občanství.

Přidat komentář

Prosím odpovězte na otázku z důvodu ochrany proti spamu.

Buďme v kontaktu