Jen nerad/a si necháš proklouznout svoje možnosti mezi prsty? Není Ti jedno, jestli a jak se mění věci kolem? Přečti si, jak využít čas od 20.4.-31.8. naplno!

Každý člověk od 13 do 30 let má už od 20. dubna až do konce srpna otevřenou spoustu dveří do strukturovaného dialogu. Tento článek Ti je představuje všechny pohromadě, abys měl/a jistotu, že víš o všech.

Esej - esejistická soutěž má stejná témata jako dotazníky (níže). Její výhoda č. 1: můžeš své myšlenky rozpracovat a rozvést, proč a jak by se jimi lidé s rozhodovací pravomocí měli zabývat. Výhoda č. 2: můžeš něco vyhrát.

A mezi námi, lákavých cen máme tolik, že vyhraje každá dobrá esej... Takže není nad čím váhat!

Dotazník - vyplníš ho raz dva a máš "splněno". Výhoda č. 1: rychlost. Výhoda č. 2: pokud budeš mezi prvními 500 lidmi, kteří odpoví na dotazník a/nebo napíší esej, máš možnost zdarma získat evropskou slevovou kartu mládeže EYCA. Ta ale není jen o slevách v ČR a zahraničí, zájemci díky ní snáz dosáhnou taky na evropskou politiku mládeže.

Dotazník dostaneš vytištěný na akcích pořádaných partnery Národní pracovní skupiny pro strukturovaný dialog s mládeží (dále: NPS SD). Je papír oldschool? Vyplň ho online! A kdyby byla ta témata moc těžkopádná (přece jen tam nejsou otázky typu kolik je 1+1), sleduj náš facebook a počkej si na inspiraci, kterou připravujeme.

Jsou otázky moc těžké? Počkej si na facebooku na cool inspiraci!

Akce - workshopy, semináře, konference. Místa, kde vyjádříš svůj názor. Z pléna názorů se zapíšou výstupy. Ty dostane NPS SD. Výhoda č. 1: do témat a s nimi souvisejících témat se dostaneš hlouběji. Výhoda č. 2: máš to skoro bez práce, výroky zapíše někdo jiný.

Nejbližší akce: 25. 5. Praha (Debaty v Kampusu), 1. 6. Jindřichův Hradec (JUNULARA), 1. 6. Praha (Debaty v Kampusu), 3. - 5. 9. Brno (EU-week-end, není primárně SD akce, ale SD bude součástí, pořádá EUTIS), 8. - 10. 6. Praha (3denní setkání pořádané MOB)...

Sleduj kalendář plánovaných akcí a náš facebook - dáváme na něj všechny pozvánky. Diskutuj face-to-face. S dalšími mladými i s úředníky, politiky, odborníky.

Online diskuzní platforma - místo, kde najdeš nejenom prázdné formuláře. Ale taky odpovědi ostatních. Živou diskuzi. Hlasování. Širší a vícedenní debaty. To vše najdeš najdeš na portálu pro mládež, který spravuje Evropská komise.

Je to pořád málo? Máš chuť se zapojit víc? Napiš nám na lenka@crdm.cz a domluvíme se dál!

Aktuálně hledáme třeba fotografa.

Přidat komentář

Prosím odpovězte na otázku z důvodu ochrany proti spamu.

Buďme v kontaktu