Jak vyvracet deduktivní a induktivní argumenty? To se dozvíte od zkušeného debatéra Vlastimila.

Pardubický barcamp: Základy správné argumentace

Základy správné argumentace

Workshop - 40 minut

Ukážu vám, jakými postupy tvoříme a vyvracíme deduktivní a induktivní argumenty, nabídnu vám jednu z možných struktur argumentu SEAL (statement - evidence - analysis - link), kterou si také vyzkoušíme na praktických příkladech.

Vlastimil Waic

Před dvaceti lety jsem začal debatovat, před patnácti rozhodovat debatní soutěže a trénovat komunikační dovednosti. Dnes jsem ředitelem programu Verbattle a členem představenstva České debatní společnosti, která se snaží mladé lidi nejen k participaci motivovat, ale také je k ní patřičně připravuje: vzdělává totiž v dovednostech argumentace, kritického myšlení či veřejného vystupování. Jako lektor jsem působil ve třech různých debatních klubech, přednášel na veletrzích, školeních, seminářích a barcampech v Česku i v zahraničí. Jsem místopředsedou Městečka neziskových organizací na Muně, zástupcem Komory malých organizací ČRDM v jejím valném shromáždění či členem komise investic a územního plánování Rady statutárního města Chomutova. Pracuji jako manažer komunikace ve společnosti Bombardier v České Lípě.

#pardubicky_barcamp Must have:

  1. Toto
  2. Přihlášky na barcamp online
  3. Používáte Facebook na propagaci svých aktivit a pořád vidíte prostor pro zlepšení - ať už ve zvýšení dosahu vašich příspěvků nebo v posilování vztahu se svojí komunitou? Zjistěte od Erika Bartoše, co funguje a nefungovalo na této síti české pobočce Amnesty International.
  4. Našlapaný program od rána do večera!
  5. Sdílna bude cool!

Přidat komentář

Prosím odpovězte na otázku z důvodu ochrany proti spamu.

Buďme v kontaktu