Sobotní barcamp uzavře večer afterparty – akce plná živé diskuse i tance, na které nebude chybět ani občerstvení. Tím ale tvůj pobyt v Pardubicích rozhodně skončit nemusí! Pardubice žijí rušným životem, a to hlavně o tomto víkendu: slaví totiž Dny evropského dědictví.

Tvůj víkend v Pardubicích

Pokud nebudeš mít dost hudby, už v sobotu večer můžeš pokračovat na další pardubické akce: třeba na Oi!Punk fest no.6 v rockovém klubu Ponorka nebo na dance party Techno Invasion, Special Vinyl Edition v klubu Hobe Music Hall.

V rámci Dnů evropského dědictví město už popatnácté otevře brány svých památek. V neděli si tak můžeš zajít na komentovanou prohlídku Pardubického pivovaru nebo Univerzity Pardubice, prohlédnout si Státní okresní archiv Pardubice a Židovský hřbitov včetně výstavky o historii pardubické židovské obce, na které proběhne i čtení ze starých i novějších textů židovských autorů. Otevřeny budou také Galerie města Pardubic a Východočeská galerie v Pardubicích, která se nachází v pardubickém Zámku. Tady můžeš uplatnit i svou kreativitu: od 10 do 13 hodin zde probíhá výtvarná dílna „V hlavní roli kubismus“, inspirovaná tvorbou významného českého umělce Emila Filly. Zajímavý je ale i zámek samotný. Je to unikátní stavba vzniklá v 15. - 16. století, kde se dochovaly rozsáhlé fragmenty monumentální malířské výzdoby stěn, nejstarších renesančních nástěnných maleb v Čechách, a původní stavební prvky. Něco o dějinách Pardubic se můžeš dozvědět v Zelené bráně s vyhlídkou a pěti expozicemi o historii města, současnost města ti přiblíží otevřená Radnice. Vědcem, umělcem, krajinářem nebo ochráncem přírody se pak můžeš stát v Natura Parku, kde budeš plnit řadu úkolů týkajících se přírody a ekologie. A co víc, všechno je o tomto víkend zdarma!

I mimo Dny evropského dědictví ale najdeš v Pardubicích hodně zajímavostí: Městskou památkovou rezervaci, kterou tvoří historické jádro města, městský park Tyršovy sady, architektonické zajímavosti 20. století, jako jsou třeba díla Josefa Gočára Anglobanka, bývalý hotel (dnes Obchodní centrum Grand) a mlýny  na pravém břehu Chrudimky nebo rondokubistické krematorium, které možná znáš z filmu Spalovač mrtvol.

Víc info a mapy najdeš na www.pardubice.eu nebo www.ipardubice.cz. Tak neváhej a užij si víkend v Pardubicích se vším všudy!

Přidat komentář

Prosím odpovězte na otázku z důvodu ochrany proti spamu.

Buďme v kontaktu