Celovíkendový seminář s odborníky z Německa vyvrcholí třemi tlumočenými příspěvky právě v barcampovou sobotu. Nenechte si ujít diskuzi jak se vypořádat s rasistickou mobilizací ani informace z první ruky o politickém vzdělávání a participaci mladých lidí v česko-německých vztazích.

Němečtí experti o rasismu, politickém vzdělávání a participaci

Přednášky a workshop - 90 minut

Co dělat při rasistické mobilizaci? Odpovědi a tipy z praxe přinese workshop od Agnes Scharnetzky z Mobilního poradenství proti pravicovému extremismu z Koordinačního místa Demokracie žije! Bavorsko proti pravicovému extremismu (Demokratie Leben! Bayern gegen gegen Rechtsextremismus).

Se zkušenostmi z praxe z politického vzdělávání v Německu se podělí Georg Pirker, referent pro mezinárodní úkoly v pracovním kruhu německých center vzdělávání.

O participaci mladých lidí v česko-německých vztazích na příkladu Česko-německého fóra mládeže bude přednášet předseda spolku Přátelé česko-německého fóra mládeže Maximilian Johannes Röslmair.

Tyto příspěvky se na Pardubickém barcampu uskuteční v rámci víkendového semináře „Vzdělávání. Participace. Akce. Česko-německý projektový víkend k tématu občanského vzdělávání v česko-německých výměnách mládeže" konaného za podpory Česko-německého fondu budoucnosti. Více informaci o semináři a přihlašování najdete zde (uzávěrka přihlášek byla posunuta). Přednášející budou hovořit německy, simultánní tlumočení do českého jazyka je zajištěno.

O lektorech

Maximilian Johannes Röslmair

Studuji Česko-německá studia na univerzitě v Řezně. Jsem Juniorteamer u Tandemu a cestuji v rámci své práce s turisty ze zámoří do jižního Německa, Čech a občas i do Rakouska. Kromě toho jsem předseda německého spolku Přátelé česko-německého fóra mládeže (Freunde des Deutsch-tschechischen Jugendforums e. V.)

#pardubicky_barcamp Must have:

  1. Toto
  2. Přihlášky na barcamp online
  3. Chceš na střední škole pořádat besedy a další akce pro svoje spolužáky, vést časopis a přitom se stíhat učit? Hacky, jak to vše skloubit, prozradí na svojí přednášce Kamil Cinkraut
  4. Našlapaný program od rána do večera!
  5. Celodenní workshop na tvorbu videa bude WOW!

Přidat komentář

Prosím odpovězte na otázku z důvodu ochrany proti spamu.

Buďme v kontaktu