Mediální gramotnost zvyšuje na školách tak dobře, že si projekt Zvol si info zasloužil i cenu Gratias Tibi Člověka v tísni. Pojďte si na jednu takovou "školní" přednášku rozšířit svoji schopnost orientovat se v médiích.

Můžou ilumináti za vaše po.raný životy? Aneb jak se nestat loutkou propagandy

Přednáška - 40 minut

Čeká nás úvod do problematiky dezinformací a moderních technik propagandy. V čem se liší stará propaganda od té nové? Jaké manipulativní techniky využívají dezinformace a propaganda? Co jsou to konspirační teorie, jak pracovat se zdroji, co jsou to nálepky? Jak se těmto technikám bránit a co udělat pro lidi okolo sebe? Zvol si info na tyto otázky odpovědi zná a v rámci přednášky Vám je předá. Budeme se bavit o chemtrails, Ovčáčkovi, sociálních bublinách a především o tom, jak se vyznat v záplavě informací, dezinformací a propagandy.

Vojtěch Bruk

Jsem lektorem a správcem rozpočtu projektu Zvol si info, který se zabývá mediální gramotností, kritickým myšlením a zvyšováním podvědomí o moderní podobě propagandy. Stojí za to si mně poslechnout, protože ve Zvol si info mluvíme o aktuálním tématu, které se dotýká nás všech a ohrožuje bezpečnost a základy demokracie nejen v ČR ale v celém světě.

#pardubicky_barcamp Must have:

  1. Toto
  2. Přihlášky na barcamp online
  3. Pojďte si hrát a něco se o sobě dozvědět. Na experimentu o konformitě, který vedou členové studentského spolku Miroslava - pod hlavičkou Stužáku.
  4. Našlapaný program od rána do večera!
  5. Pardubice Ti učarují.

Přidat komentář

Prosím odpovězte na otázku z důvodu ochrany proti spamu.

Buďme v kontaktu