Čtyři inspirativní mladí lidé, jejichž jména už pravděpodobně znáte, se v živé diskuzi podělí o své názory na veřejný život, politiku i participaci mladých lidí obecně. Přijďte si je poslechnout a diskutovat s nimi!

Tematické okruhy

  1. blok: PROČ SE ANGAŽUJI

  2. blok: MLADÍ LIDÉ A POLITIKA

  3. blok: JAK PŘIMĚT MLADÉ, ABY SE ZAJÍMALI?

Mezi bloky bude prostor pro vyjádření a dotazy z publika.

Panelisté:

Jakub Čech

Jakub je občansky aktivní v Prostějově, ve městě, kde od narození žije. Média o něm začala psát, když si požádal o informace místní magistrát, ten ale na jeho žádost reagoval tak, že oslovil rodiče, zda s žádostí souhlasí, což se ukázalo jako nezákonný postup. Upozorňuje na nekalosti, píše o místních kauzách, vystupuje v médiích.

Zuzka Vuová

První česká mládežnická delegátka do OSN 2016-2017. Jako součást oficiální české delegace zastupovala zájmy mladých Čechů na mezinárodní půdě. V současné době působí pracovně v Bejrútu v Libanonu. Pochází ze severu Čech. Baví ji kreativita a energie mladých lidí.

Michaela Doležalová

Jsem bývalá předsedkyně Národního parlamentu dětí a mládeže, díky kterému jsem se v loňském roce zapojila do mezinárodního projektu České rady dětí a mládeže o občanských a sociálních kompetencích. O tom bude na Pardubickém barcampu řeč, a to na workshopu, který povedu. Je to taky důvod, proč bych chtěla být na barcampu - a že už se na něj moc těším! Jinak se momentálně nacházím na černomořském pobřeží v Bulharsku, kde přes léto pracuji jako animátorka. V září se stěhuji do Prahy, kde budu studovat na Karlově univerzitě Politologii a mezinárodní vztahy. Ve volném čase ráda zajdu do kavárny na dobrou kávu s přáteli nebo objevuji krásy evropských měst.

Honza Husák

Honza je veřejně aktivní od svých 16 let, kdy vyrazil studovat na rok na střední do Německa. Od té doby byl v městském parlamentu mládeže, řadě neziskových organizací, vedl Studentskou sekci mezinárodního politologického ústavu na Masarykově univerzitě v Brně, byl v představenstvu AFS Mezikulturní programy a České rady dětí a mládeže (ČRDM). V ČRDM inicioval projekt Kecejme do toho, poté koordinoval Národní pracovní skupinu pro strukturovaný dialog s mládeží, věnoval se evropské agendě, od roku 2016 vede Analytickou sekci ČRDM, která se zaměřuje na výzkum o mladých lidech a politikách podporujících děti a mladé a je také zvoleným členem poradního výboru pro mládež Rady Evropy, kde se věnuje především podpoře participace, výzkumu o mládeži a občanskému vzdělávání. Studoval na Masarykově univerzitě a Vysoké škole ekonomické.

Moderuje:

Andrea Procházková

Zakladatelka projektu Názorování, který se zaměřuje na pořádání besed s mladými lidmi o aktuálních společenských a politických tématech. Kromě studia na Právnické fakultě UK, se věnuje také žurnalistice - pracuje v Týdeníku Respekt a dříve spolupracovala s The Student Times.

Přidat komentář

Prosím odpovězte na otázku z důvodu ochrany proti spamu.

Buďme v kontaktu