Školní povinnosti a participace se na střední škole rozhodně nevylučují! Svoji osobní zkušenost spolu s praktickými tipy na zajištění materiálních a jiných prostředků bude na barcampu sdílet Kamil.

Pardubický barcamp: Když škola není v životě všechno

Když škola není v životě všechno

Přednáška - 40 minut

Přednáška bude o tom, jak se participovat na střední škole a jak to skloubit se školními povinnostmi + pár věcí o tom, kde sehnat materiální a jiné prostředky. Předání zkušeností z vedení studentského klubu na Gymnáziu v Třinci, pomoci s vedením studentského časopisu a dvou studentských projektů + čerstvá zkušenost z pořádání víkendové akce pro druhý a třetí ročník mého bývalého gymnázia. (akce se koná 8.-10.9. tohoto roku, takže opravdu aktuální).

Co o sobě prozradil Kamil Cinkraut

Již třetím rokem jsem členem turistického oddílu, ve kterém jsem rok vedl oddílové schůzky a nyní jsem oddílovým účetním. Nyní je mi 20 let a studuji na Karlově Univerzitě (matematicko-fyzikální fakulta) obor učitelství.

Jsem absolventem třineckého gymnázia, na němž jsem vedl studentský klub s názvem RISK (Rozvojově inovativní studentský klub), v rámci něhož jsme s několika spolužáky uspořádali 12 přednášek na našem gymnáziu v průběhu dvou školních let. Především o tomto studentském klubu bych rád předal "gró", jak jsme to dělali (jsem to dělal) a s čím jsme se potýkali. Byl jsem také zapojen do dvou studentských projektů, v nichž jsem učil děti z družin místních škol chodit na slackline nebo se snažil informovat místní o problematice světelného znečištění.

Kromě toho bych rád řekl a předal pár slov o myšlence projektu mého kamaráda, jehož jsem taky součástí, kterého se zúčastním týden před Barcampem, takže budu mít aktuální informace. Jedná se o projekt, v němž se mezi sebou snažíme (absolventi a starší studenti) propojit studenty mladších ročníků a rozšířit jim obzory.

Proč stojí za to si mě poslechnout? Já ani nevím, jen doufám, že mám co nabídnout a rád bych, aby aktivní studenti, kteří hledají "nakopnutí", jako tehdy já, měli možnost poslechnout si zkušenosti "staršího". On to totiž byl nápad právě našeho absolventa, založit studentský klub, proto bych to i po jeho vzoru rád předával dále.

A konečně, rád hledám cesty, jak spojit neformální vzdělávání s tím formálním (samozřejmě v rámci možností) a myslím si, že participace studentů na středních školách je prvním krokem k tomu, otevřít tuto cestu a postoupit zase o krůček blíže.

#pardubicky_barcamp Must have:

  1. Toto
  2. Přihlášky na barcamp online
  3. Používáte Facebook na propagaci svých aktivit a pořád vidíte prostor pro zlepšení - ať už ve zvýšení dosahu vašich příspěvků nebo v posilování vztahu se svojí komunitou? Zjistěte od Erika Bartoše, co funguje a nefungovalo na této síti české pobočce Amnesty International.
  4. Našlapaný program od rána do večera!
  5. Sdílna bude cool!

Přidat komentář

Prosím odpovězte na otázku z důvodu ochrany proti spamu.

Buďme v kontaktu