Rozhovor je nejpřirozenějším způsobem komunikace, v novinařině (a nejen tam) ale také jedna z nejtěžších disciplín. Přijďte si poslechnout a hlavně diskutovat s novinářem Filipem Horkým o tom, jak na to.

Jak vést dobrý rozhovor?

Přednáška s diskuzí – 40 minut

Přednáška nás vezme „do kuchyně“ moderátora. Poodhalí, jak se připravit na dobrý rozhovor (ať už v televizi, nebo na debatě ve městě), jak ho strukturovat, z jakých zdrojů čerpat, jak ověřovat fakta na internetu. Polovinu času budeme věnovat diskuzi s účastníky, kde bude prostor pro rozvinutí tohoto tématu a případně i dalších.

Filip Horký

Filip Horký je český novinář a moderátor, který v letech 2010-2015 působil v České televizi, mimo jiné jako parlamentní zpravodaj, později přešel do ranního Studia 6. Po odchodu Horkého z České televize oznámila 21. října 2015 internetová televize DVtv jeho příchod na pozici pracovně nazvanou „létající reportér“. Rozšířil tak tým založený na dvojici někdejších osobností České televize Daniely Drtinové a Martina Veselovského. Oproti dosavadním diskusním formátům DVtv se měl zaměřit více na zpravodajský obsah. Od února 2017 moderuje živé vysílání DVTV Forum. Je velmi aktivní na sociálních sítích, koncem srpna 2015 jeho účet na Twitteru sledovalo přes 16 tisíc lidí, koncem ledna 2016 už to bylo necelých 30 tisíc, v červenci 2017 kolem 62 tisíc lidí. V květnu 2016 také získal spolu s blogerkou Do Thu Trang ocenění Novinářská křepelka 2015 pro novináře do 33 let „za poctivou novinařinu, entuziasmus a inovativní přístup“. V roce 2017 se objevil ve výběru osobností „30 pod 30“ magazínu Forbes.

#pardubicky_barcamp Must have:

  1. Toto.
  2. Přihlášky na barcamp online
  3. Po dni nabitém přednáškami a diskusemi budeme mít afterparty! Jaká by podle tebe měla být můžeš napsat do komentáře: Pardubický barcamp: Jaká bude afterparty?
  4. Co? Kdy? Kde?
  5. Přednáška Filipa Horkého bude ♥

Přidat komentář

Prosím odpovězte na otázku z důvodu ochrany proti spamu.

Buďme v kontaktu