Mediální svět už dávno není obestřen rouškou tajemství a zdáním pravdomluvnosti za jakékoli situace. Jak ale správně rozklíčovat, co a proč se dozvídáme? To prozradí zkušený debatní lektor a rozhodčí Vlastimil.

Jak vás manipulují média?

Přednáška - 40 minut

Na přednášce si odpovíme na otázku z jejího názvu, ale také: Jaké jsou cíle médií, jak a proč je jim podřizován výběr zpráv? Jak nás média manipulují a k čemu slouží vizualizace informací?

Vlastimil Waic

Před dvaceti lety jsem začal debatovat, před patnácti rozhodovat debatní soutěže a trénovat komunikační dovednosti. Dnes jsem ředitelem programu Verbattle a členem představenstva České debatní společnosti, která se snaží mladé lidi nejen k participaci motivovat, ale také je k ní patřičně připravuje: vzdělává totiž v dovednostech argumentace, kritického myšlení či veřejného vystupování. Jako lektor jsem působil ve třech různých debatních klubech, přednášel na veletrzích, školeních, seminářích a barcampech v Česku i v zahraničí. Jsem místopředsedou Městečka neziskových organizací na Muně, zástupcem Komory malých organizací ČRDM v jejím valném shromáždění či členem komise investic a územního plánování Rady statutárního města Chomutova. Pracuji jako manažer komunikace ve společnosti Bombardier v České Lípě.

#pardubicky_barcamp Must have:

  1. Toto
  2. Přihlášky na barcamp online
  3. Pořádáte besedy s mladými lidmi a hledáte inspiraci, jak je posunout, vylepšit? Pak byste neměli minout workshop Andrey Procházkové
  4. Našlapaný program od rána do večera!
  5. Sdílna bude cool!

Přidat komentář

Prosím odpovězte na otázku z důvodu ochrany proti spamu.

Buďme v kontaktu