Člen zastupitelstva malé obce v Karlovarském kraji, kde působí v opozici. Co zmůže? Nejen o tom z vlastní zkušenosti pohovoří Vašek. Nechej se inspirovat, jak jít hlavou (zdánlivě) proti zdi.

Pardubický barcamp: Jak prosadit své zájmy na místní úrovni

Politika a aktivismus na místní úrovni - jak prosadit své zájmy

Workshop - 40 minut

Veřejné dění lze ovlivňovat různými způsoby, především pak na místní úrovni se tyto možnosti často značně překrývají. Je vhodné si uvědomit, že je vícero cest k jednomu cíli a některé, když špatně zvoleny, mohou ublížit jak komunitě, tak i člověku samému. V rámci workshopu probereme jakým způsobem je možné působit pozitivně na místní komunitu a fungování samosprávy - od pořádání kulturních akcí po působení v kontrolních orgánech kontrolující politiky. Společně se pokusíme najít zajímavou kombinaci, kterou byste mohli pomoci vlastní komunitě - ať už jako aktivisti, politici nebo prostě mladí a nadšení občané.

Vašek Kříž

Jsem předseda spolku Mladí občané a zastupitel města Krásno. Mám tak zkušenost jak z neziskového sektoru, tak z politického prostředí.

#pardubicky_barcamp Must have:

  1. Toto
  2. Přihlášky na barcamp online
  3. Pořádáte besedy s mladými lidmi a hledáte inspiraci, jak je posunout, vylepšit? Pak byste neměli minout workshop Andrey Procházkové
  4. Našlapaný program od rána do večera!
  5. Sdílna bude cool!

Přidat komentář

Prosím odpovězte na otázku z důvodu ochrany proti spamu.

Buďme v kontaktu