Zkušenosti a znalosti o facilitaci a práci se skupinou začali před lety Vojta s Radkem sbírat jako dobrovolníci v Instruktorech Brno a v Prázdninové škole Lipnice. Teď školí profesionálně jednotlivce i velké firmy. Na barcampu od nich můžeš (a zdarma) čerpat i Ty.

Pardubický barcamp: Facilitace podle lektorů Edutica

Ochutnávku z jejich práce najdete i v jejich článku na našich stránkách - Jak sestavit program efektivní porady.

Facilitace - jak pracovat se skupinou

Přednáška - 40 minut

Facilitace není jen o tématech a procesu, ale také o lidech. Co potřebují, aby se během setkání cítili bezpečně, jak je motivovat k aktivnímu zapojení, na co si dát pozor, abychom neztratili důvěru? Podrobně se budeme věnovat situacím, kdy potřebujete být neutrálním facilitátorem, který setkání řídí, a současně i členem týmu, který má na věc vlastní názor. Dozvíte se, jak reagovat na některé typy náročných účastníků - kupříkladu na ty, co mluví až příliš nebo naopak na ty, co nemluví vůbec.

Facilitace - praktický workshop

Workshop - 90 minut

Workshop bude navazovat na přednášku. Půjdeme do větší hloubky, přidáme další souvislosti i detaily a vše si vyzkoušíte na vlastní kůži. Workshop povedeme facilitovanou formou - to znamená, že vás aktivně zapojíme a budeme se ptát na vaše zkušenosti a názory. Zažijete si praktické použití několika konkrétních facilitačních nástrojů a jejich rozbor.

Co o sobě říkají Vojta Benda a Radek Drnovský?

Jsme lektoři, facilitátoři a kolegové ve vzdělávací společnosti Edutica. Baví nás učit a předávat znalosti a zkušenosti dalším lidem. Zaměřujeme se na řadu témat především v oblastech seberozvoje, komunikace a vedení lidí. Při lektorování vycházíme z metody zážitkové pedagogiky a našich dlouholetých zkušeností v organizacích Instruktoři Brno a Prázdninová škola Lipnice. Radek se vzdělávání a rozvoji lidí a týmů věnuje přes 20 let, Vojta více než deset. Oba jsme učili na Masarykově univerzitě v Brně. Oba dva rádi chodíme do přírody a do hor. A oba se těšíme na viděnou na Barcampu.

#pardubicky_barcamp Must have:

  1. Toto
  2. Přihlášky na barcamp online
  3. Jak stihnout školu, práci, řadu zájmů a přitom nepřijít o všechny síly? O svoje zkušenosti se podělí Diana Čechová a Michaela Löfflerová
  4. Skvělá párty v sobotu večer!
  5. Přednáška Filipa Horkého bude ♥

Přidat komentář

Prosím odpovězte na otázku z důvodu ochrany proti spamu.

Buďme v kontaktu