Alena a Honza se léta věnují výzkumům věnovaným aktivitě a zapojování mladých lidí v ČR. Seznamte se s jejich daty a postavte je do kontrastu nebo i souladu s Vašimi a obecnými očekáváními. Diskuze vítána.

Češi: mladí a aktivní? Poznej a diskutuj!

Workshop – 90 minut

V rámci workshopu budete mít jedinečnou příležitost seznámit se s daty ze dvou aktuálních a ojedinělých výzkumů o zapojování a aktivitě mladých lidí v České republice, které ještě nebyly nikde veřejně prezentovány. Jeden realizovali na Masarykově univerzitě a druhý na České radě dětí a mládeže.

Jak jsou na tom mladí Češi se vztahem k politice a politické aktivitě? A jak jsou na tom ve srovnání s ostatními Evropany? Jak jsou občansky aktivní středoškoláci a jak se liší od mladých dospělých po dvacítce? Kdo jsou ti, kteří jsou politicky aktivní?

... ale nebojte se, nebudete poslouchat jen kupu čísel, zajímá nás i váš názor a jak celou situaci vidíte Vy.

Workshop bude nahráván a s vaším souhlasem mohou být i některé vaše reakce jako ilustrace v závěrečných zprávách z výzkumů)

Alena Macková

Alena Macková je politoložka a výzkumnice na Masarykově univerzitě a Univerzitě Karlově. Tematicky se zaměřuje zejména na zkoumání vztahu mezi politickou komunikací, participací a (novými) médii a v posledních dvou letech pracuje na Institutu pro výzkum mládeže, rodiny a dětí na mezinárodním projektu zkoumajícím politickou a občanskou aktivitu a politické postoje a identitu mladých lidí v osmi evropských zemích.

Honza Husák

Honza je veřejně aktivní od svých 16 let, kdy vyrazil studovat na rok na střední do Německa. Od té doby byl v městském parlamentu mládeže, řadě neziskových organizací, vedl Studentskou sekci mezinárodního politologického ústavu na Masarykově univerzitě v Brně, byl v představenstvu AFS Mezikulturní programy a České rady dětí a mládeže (ČRDM). V ČRDM inicioval projekt Kecejme do toho, poté koordinoval Národní pracovní skupinu pro strukturovaný dialog s mládeží, věnoval se evropské agendě, od roku 2016 vede Analytickou sekci ČRDM, která se zaměřuje na výzkum o mladých lidech a politikách podporujících děti a mladé a je také zvoleným členem poradního výboru pro mládež Rady Evropy, kde se věnuje především podpoře participace, výzkumu o mládeži a občanskému vzdělávání. Studoval na Masarykově univerzitě a Vysoké škole ekonomické.

#pardubicky_barcamp Must have:

  1. Toto
  2. Přihlášky na barcamp online
  3. Používáte Facebook na propagaci svých aktivit a pořád vidíte prostor pro zlepšení - ať už ve zvýšení dosahu vašich příspěvků nebo v posilování vztahu se svojí komunitou? Zjistěte od Erika Bartoše, co funguje a nefungovalo na této síti české pobočce Amnesty International.
  4. Našlapaný program od rána do večera!
  5. Sdílna bude cool!

Přidat komentář

Prosím odpovězte na otázku z důvodu ochrany proti spamu.

Buďme v kontaktu