Zveřejňujeme úžasný popis jednoho z workshopů, které pořádali mladí ambasadoři strukturovaného dialogu s mládeží v rámci konzultací VI. cyklu. Tentokrát se jedná o workshop zaměřený na zvládání stresu. Organizátorkou i autorkou článku byla Patricie Felcmanová.

Středa 25. května se nesla v duchu přednášky Petra Gono, osobního konzultanta a lektora. Tentokrát jsme se zaměřili na tři zásadní témata, a to na komunikaci, studium a přednášení.

Na začátku přednášky Petr poprosil každého účastníka, aby se krátce představil a řekl, co by se dnes chtěl dozvědět. Díky tomu jsme společně vytvořili pomyslnou osnovu, která zajistila, aby si každý odnesl úplné maximum. Byla to ve své podstatě přednáška vystavěná na míru, proložená spoustou dotazů z publika.

Komunikace, studium a přednášení, spolu úzce souvisí. Bez studia a hlavně bez porozumění ve studiu nelze kvalitně přednášet. Nemůžeme předávat informace, kterým sami nerozumíme. Nehledě na to, že když tématu, o kterém přednášíme, nerozumíme, necítíme se pohodlně, jsme vystresovaní a máme obrovskou trému. Zkušený lektor nám tato fakta krásně a jednoduše vysvětlil a na konkrétních případech ukázal, kam až může dojít neporozumění jednoho jediného slůvka.

Po krátké přestávce jsme se přesunuli k tématům komunikace a přednášení. Zabývali jsme se zejména překážkami v komunikaci, emocemi a zvládáním stresu před publikem. Myslím si, že se přednáška opravdu vydařila. Účastníkům se nejvíce líbilo, že všechna fakta byla srozumitelně vysvětlena na konkrétních příkladech ze života. Petr tedy znovu zazářil a zpětná vazba publika je jedna báseň. Nicméně posuďte sami.

„Přednáška byla výborná, určitě mě hodně obohatila. Uvědomila jsem si spoustu věcí ohledně života, co je důležité i to, co není. Už znám důvody proč a jak studovat.“

„Poselství pana Gono mě velmi zaujalo, obzvláště upřesnění pojmů jako studium, poslouchání, stres, emoce.“

„Líbilo se mi vysvětlení posloupnosti emocí, rozdíl mezi komunikací a povídáním. Dále též, jak fungovat, když máte před publikem strach a důležitost zaměření se přednášejícího na publikum.“

„Přednáška byla velice zajímavá a účelná. Je škoda, že nebylo více času na dotazy a větší rozvedení tématu. Hodně mě to oslovilo. Bylo to takové shrnutí základu života. Takovouto přednášku by měl slyšet každý.“

Zbývá mi tedy jen poděkovat všem, kteří se účastnili, SVČ RADOVÁNEK za poskytnuté prostory, lidem, kteří mi pomáhali tuto přednášku uskutečnit, a obzvláště Petrovi, díku němuž takhle skvělá akce mohla vzniknout. Děkuji Vám!

Patricie Felcmanová

Přidat komentář

Prosím odpovězte na otázku z důvodu ochrany proti spamu.

Buďme v kontaktu