Komunikace – studium – přednášení

Zveřejňujeme úžasný popis jednoho z workshopů, které pořádali mladí ambasadoři strukturovaného dialogu s mládeží v rámci konzultací VI. cyklu. Tentokrát se jedná o workshop zaměřený na zvládání stresu. Organizátorkou i autorkou článku byla Patricie Felcmanová.

Středa 25. května se nesla v duchu přednášky Petra Gono, osobního konzultanta a lektora. Tentokrát jsme se zaměřili na tři zásadní témata, a to na komunikaci, studium a přednášení.

Na začátku přednášky Petr poprosil každého účastníka, aby se krátce představil a řekl, co by se dnes chtěl dozvědět. Díky tomu jsme společně vytvořili pomyslnou osnovu, která zajistila, aby si každý odnesl úplné maximum. Byla to ve své podstatě přednáška vystavěná na míru, proložená spoustou dotazů z publika.

Komunikace, studium a přednášení, spolu úzce souvisí. Bez studia a hlavně bez porozumění ve studiu nelze kvalitně přednášet. Nemůžeme předávat informace, kterým sami nerozumíme. Nehledě na to, že když tématu, o kterém přednášíme, nerozumíme, necítíme se pohodlně, jsme vystresovaní a máme obrovskou trému. Zkušený lektor nám tato fakta krásně a jednoduše vysvětlil a na konkrétních případech ukázal, kam až může dojít neporozumění jednoho jediného slůvka.

Po krátké přestávce jsme se přesunuli k tématům komunikace a přednášení. Zabývali jsme se zejména překážkami v komunikaci, emocemi a zvládáním stresu před publikem.
Myslím si, že se přednáška opravdu vydařila. Účastníkům se nejvíce líbilo, že všechna fakta byla srozumitelně vysvětlena na konkrétních příkladech ze života. Petr tedy znovu zazářil a zpětná vazba publika je jedna báseň. Nicméně posuďte sami.

*„Přednáška byla výborná, určitě mě hodně obohatila. Uvědomila jsem si spoustu věcí ohledně života, co je důležité i to, co není. Už znám důvody proč a jak studovat.“*

*„Poselství pana Gono mě velmi zaujalo, obzvláště upřesnění pojmů jako studium, poslouchání, stres, emoce.“*

*„Líbilo se mi vysvětlení posloupnosti emocí, rozdíl mezi komunikací a povídáním. Dále též, jak fungovat, když máte před publikem strach a důležitost zaměření se přednášejícího na publikum.“*

*„Přednáška byla velice zajímavá a účelná. Je škoda, že nebylo více času na dotazy a větší rozvedení tématu. Hodně mě to oslovilo. Bylo to takové shrnutí základu života. Takovouto přednášku by měl slyšet každý.“*

*Zbývá mi tedy jen poděkovat všem, kteří se účastnili, SVČ RADOVÁNEK za poskytnuté prostory, lidem, kteří mi pomáhali tuto přednášku uskutečnit, a obzvláště Petrovi, díku němuž takhle skvělá akce mohla vzniknout. Děkuji Vám!*

Patricie Felcmanová

Mohlo by vás zajímat