Komplexní a přehledná příručka stručně představuje jednotlivé dotační tituly Evropské komise, které podporují vzdělávání, výzkum, mobilitu i strukturovaný dialog. Je první a unikátní svého druhu v češtině, proto ji doporučujeme minimálně k nahlédnutí.

Publikaci připravilo sdružení EUROPEUM za finanční podpory Evropského parlamentu – frakce Evropské lidové strany.

"Vedle dobře známých strukturálních fondů disponuje Evropská unie jestě programy spravovanými Evropskou komisí. Ty nabízí členským státům, podnikatelům, učitelům, vědcům, obcím i krajům a dalším zájemcům možnost přímé podpory pro jejich projekty v různých oblastech. Z rozpočtu EU je na těchto 31 programů pro období 2014-2020 alokováno 200 864 383 000 EUR. (...) Jsme v první polovině rozpočtového období 2014 -2020. To znamená, že většina projektů začíná s realizační fází a některé programy jsou výrazně pozměněné, nebo dokonce nové," říká na úvod příručky europoslankyně Michaela Šojdrová.

Hledáte tipy, jak zafinancovat svůj plán na diskuze s mladými, pobytové akce nebo jiné aktivity? Nebo se chcete inspirovat příklady dobré praxe?

Online publikaci Programy Evropské komise na podporu vzdělávání, kultury, podnikání, výzkumu a dalších aktivit naleznete zde.

Přidat komentář

Prosím odpovězte na otázku z důvodu ochrany proti spamu.

Buďme v kontaktu