Pro některé kontroverzní kampaň. Pro svět strukturovaného dialogu další cesta, jak vidět výsledky dialogu s mladými. Nová doba potřebuje nová média a cesty.

HEJTY chtějí rozpoutat kvalitní debatu

Do emailu nám přišla tato zpráva:

Milá paní, vážený pane, tímto vám chceme oznámit plánované spuštění kampaně HEJTY, dne 6.10.2015, vysvětlit vám její obsah tak, aby nedošlo omylem k dezinterpretaci a požádat vás o spolupráci v boji za kultivaci veřejné debaty na českých internetech.

Souhlasíme a rádi budeme šířit osvětu dále. Svět strukturovaného dialogu určitě kampaň zaujme. V tomto článku Vám předáme informace a odkazy, které se Vám budou hodit.

OBSAH

Kampaň si klade za cíl oslovit mládež 15-19 (+) s jednoduchým poselstvím:

Hejt je nejhorší kámoš na celej život.

a dále: 1) Hejtování je jako pára nad hrncem, ve kterém se vaří naše emoce. 2) Každý někdy potřebuje upustit, ale hejt jako základ rozumné diskuze používat nemůžeme. 3) Zajímejte se o věci/témata/nápady/ideje a zjišťujte si o nich kvalitní informace. 4) Ty se pak nebojte použít v diskuzích (online i offline), které je dobré vést slušně, bez urážek a věcně.

Lákadlem kampaně je video, kvíz a fb, které mají za cíl přitáhnout publikum k samotnému obsahu kampaně: hejt-faktům a hejt-článkům. Lákadla jsou záměrně formulována velmi kontroverzně proto, aby mladé lidi zaujala, vtáhla a nepustila. Klíčovou zásadou při tvorbě kampaně bylo nemoralizovat. "Bude to vostrý," řekl doslova jeden z jejích tvůrců, člen studia Epicture. Bude to přesně takové, jaké to máme v NESEHNUTÍ rádi - až na dřeň, kde se ukáže, kdo jaký doopravdy je. Jistě se najdou lidé, kteří vybranému stylu humoru neporozumí a budou nás pranýřovat, ale my věříme, že vy to nebudete.

Samotným cílem kampaně totiž nejsou tyto vtipy, ale tzv. hejt-fakta a hejt-články, ke kterým budou tyto vtipy připojeny. Od definování uprchlictví, přes rasismus, transgender a problémy víry, až k vysvětlení procesu viktimizace, segregace a skupinové nenávisti, chceme poutavou formou vyprávět o zbytečnosti předsudků a marnosti nenávistného chování. V duchu našeho hnutí pak přispívat k růstu ve společnost založenou na respektu lidí k sobě navzájem, ke zvířatům a přírodě.

Zaujala Vás kampaň?

Vše co potřebujete:

web (nejen) s kvízem hej-ty.cz

Facebookový profil kampaně hejty

Ukázka z kvízu

Přidat komentář

Prosím odpovězte na otázku z důvodu ochrany proti spamu.

Buďme v kontaktu