Dny plné projevů, mnoha workshopů a jednání, ale taky bohatý společenský program s mladými lidmi, to byla Evropská konference mládeže (EUYC).

V minulém týdnu (3.-6. října 2016) zorganizovalo v Košicích slovenské předsednictví EU a Evropský řídící výbor (strukturovaného dialogu) EUYC.

V rámci workshopů na 8 témat vznikla po náročných jednáních doporučení, která najdete v příloze (zatím v originále anglicky, přeloženou verzi připravíme během několika dní).

Novinkou byla tzv. Agora session, během níž měli možnost vstoupit do diskuzí svými komentáři a hlasováním také mladí lidé a pracovníci s mládeží online ve středu 5. října odpoledne, a to prostřednictvím online dotazníku.

Se vzniklými doporučeními se nyní bude v jednotlivých členských státech EU pracovat se záměrem odpovědět na otázku, jak mohou být uvedena do praxe.

Více o konferenci se dočtete v příspěvcích delegátek za mládež Pavly Hosnedlové a Michaely Doležalové (Národní parlament dětí a mládeže) v aktualitách SD. Spoustu fotografií a také videa a komentáře účastníků najdete na facebookové stránce konference.

Přidat komentář

Prosím odpovězte na otázku z důvodu ochrany proti spamu.

Buďme v kontaktu