Člověk v tísni hledá budoucí LEADry a LEADryně (už potřetí)

Je nám ctí být partnery soutěže Hledá se LEADr. , kterou odstartoval v rámci programu Jeden svět na školách Člověk v tísni. Hledá se aktivní mladý člověk, který chce zlepšit život ve své obci nebo městě.

Účelem vzdělávací soutěže s prvky reality show je přispět k rozvoji a kultivaci našeho společenského a politického prostředí. Snaží se vyhledat mladé lidi s vlastnostmi budoucího lídra, podpořit je a rozvinout jejich potenciál.

Do soutěže se může přihlásit každý, kdo:

* je ve věku 17-25 let

* má vizi řešení konkrétního problému ve svém okolí

* a případně do budoucna uvažuje o působení v komunální politice.

> Zájemci mohou najít více informací a přihlásit se do soutěže **do 19. listopadu** na webu [**hleda.se**](http://www.hleda.se/#homePage).

Soutěž má několik fází. Nejprve proběhne nábor zájemců, poté série třídenních víkendových workshopů a konzultací s mentory, během kterých se soutěžící budou vzdělávat v oblasti projektového managementu, zdokonalovat ve svých prezentačních dovednostech a schopnosti poradit si ve stresujících situacích. Dostane se jim také příležitosti probrat se stávajícími politiky důvody, které je vedly ke vstupu do státní správy, co jim aktivní veřejná činnost přinesla a s jakými úskalími se profesně i osobně setkávají.

Vítězka či vítěz získá stáž či školení (v ČR i zahraničí), které si zvolí podle svých zájmů. Člověk v tísni věnuje na pokrytí nákladů této stáže částku až do výše 30 000 Kč. Všem účastníkům zajišťuje v průběhu soutěže ubytování i dopravu. Na konci ledna čeká soutěžící představení vlastních projektů před porotou. Tu budou muset přesvědčit o svém „lídrovském“ potenciálu.

Stejně jako v předchozích dvou ročnících zasednou v porotě významné osobnosti mediálního a společenského života: novinářka a moderátorka Českého rozhlasu **Veronika Sedláčková**, redaktorka týdeníku Respekt **Silvie Lauder** spolu s novinářem a politickým komentátorem **Jindřichem Šídlem**. Čtveřici porotců doplní iniciátor soutěže a ředitel programu Jeden svět na školách **Karel Strachota**.

Všechny zatím proběhlé díly soutěže jsou ke zhlédnutí na [Stream.cz](https://www.stream.cz/porady/hleda-se-leadr).

Mohlo by vás zajímat