Je nám ctí být partnery soutěže Hledá se LEADr. , kterou odstartoval v rámci programu Jeden svět na školách Člověk v tísni. Hledá se aktivní mladý člověk, který chce zlepšit život ve své obci nebo městě.

Účelem vzdělávací soutěže s prvky reality show je přispět k rozvoji a kultivaci našeho společenského a politického prostředí. Snaží se vyhledat mladé lidi s vlastnostmi budoucího lídra, podpořit je a rozvinout jejich potenciál.

Do soutěže se může přihlásit každý, kdo:

  • je ve věku 17-25 let

  • má vizi řešení konkrétního problému ve svém okolí

  • a případně do budoucna uvažuje o působení v komunální politice.

Zájemci mohou najít více informací a přihlásit se do soutěže do 19. listopadu na webu hleda.se.

Soutěž má několik fází. Nejprve proběhne nábor zájemců, poté série třídenních víkendových workshopů a konzultací s mentory, během kterých se soutěžící budou vzdělávat v oblasti projektového managementu, zdokonalovat ve svých prezentačních dovednostech a schopnosti poradit si ve stresujících situacích. Dostane se jim také příležitosti probrat se stávajícími politiky důvody, které je vedly ke vstupu do státní správy, co jim aktivní veřejná činnost přinesla a s jakými úskalími se profesně i osobně setkávají.

Vítězka či vítěz získá stáž či školení (v ČR i zahraničí), které si zvolí podle svých zájmů. Člověk v tísni věnuje na pokrytí nákladů této stáže částku až do výše 30 000 Kč. Všem účastníkům zajišťuje v průběhu soutěže ubytování i dopravu. Na konci ledna čeká soutěžící představení vlastních projektů před porotou. Tu budou muset přesvědčit o svém „lídrovském“ potenciálu.

Stejně jako v předchozích dvou ročnících zasednou v porotě významné osobnosti mediálního a společenského života: novinářka a moderátorka Českého rozhlasu Veronika Sedláčková, redaktorka týdeníku Respekt Silvie Lauder spolu s novinářem a politickým komentátorem Jindřichem Šídlem. Čtveřici porotců doplní iniciátor soutěže a ředitel programu Jeden svět na školách Karel Strachota.

Všechny zatím proběhlé díly soutěže jsou ke zhlédnutí na Stream.cz.

Přidat komentář

Prosím odpovězte na otázku z důvodu ochrany proti spamu.

Buďme v kontaktu