Být aktivní je zábava. Zábava je se i učit. A komiks je prostě sranda. Aneb Komiks ZAPOJ SE/MISCH MIT volně ke stažení.

Aktivní mladí. Participace na veřejném životě. Strukturovaný dialog s mládeží

Být aktivní je zábava. Zábava je se i učit. Tenhle komiks to umí spojit.

Pracovní skupina „Misch mit! Zapoj se!“ Česko-německého fóra mládeže se v jeho 8. funkčním období 2014/2015 zabývala otázkou, jak motivovat mladé lidi, aby se více angažovali ve společnosti.

Výsledkem je komiks, který vypráví dva skutečné příběhy mladých lidí, kteří se „zapojili“ a něco ve svém okolí změnili.

Štěpán Vizi, Tereza Pištorová a Tomáš Kochlöffel na české straně, stejně jako Arne Mischer, Fabian Kuntz a Sophie Henning na německé straně, hledali a sbírali příběhy z Česka a Německa, z nichž nakonec vždy jeden vybrali a ve spolupráci se studentem ilustrace Janem Chabrem z Plzně graficky ztvárnili do podoby komiksu.

„V prvním příběhu jde o skupinu kluků ze severočeského Jirkova, kterým se s podporou starosty a města podařilo naplánovat a vybudovat veřejné street workoutové hřiště“, přibližuje Tomáš Kochlöffel, přímý aktér příběhu. Druhý komiks vypráví, jak angažovaní obyvatelé Berlína proměnili část plochy bývalého letiště Tempelhof v rozsáhlou komunitní zahradu.

„Kromě toho obsahuje komiks tipy a odkazy na české, respektive německé organizace, na které se čtenáři mohou obrátit, pokud hledají pomoc s realizací svého nápadu a projektu.

Komiks je k dispozici zdarma všem zájemcům na stránkách http://www.zapojse.cnfm.cz/, vysvětluje Štěpán Vizi.

Česko-německé fórum mládeže vzniklo roku 2001. Tvoří ho 30 dobrovolníků z Česka a Německa ve věku 16-26 let, kteří se snaží o zlepšení a prohloubení česko-německé spolupráce. Za tímto účelem připravují v národnostně smíšených pracovních skupinách projekty, které si sami vymyslí, a diskutují nad tématy, které je zajímají. Zastřešujícím tématem osmého funkčního období 2014/2015 bylo motto „Jaké vzdělá(vá)ní potřebujeme?“. Činnost a projekty Česko-německého fóra mládeže podporuje Česko-německý fond budoucnosti, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Tandem – Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže.

Přidat komentář

Prosím odpovězte na otázku z důvodu ochrany proti spamu.

Buďme v kontaktu