Kdo to bude? Co bude jeho/jejím úkolem? A kdy program spustíme? Základní informace se dozvíte na následujících řádcích.

Kdo? Deset jednotlivců od 16 do 30 let z různých regionů, kteří mají zájem o své okolí a chuť pro něj něco aktivně dělat. To je stručný popis osob, které budeme v roce 2017 hledat. Jejich úkol bude náročný a zároveň smysluplný: podporovat strukturovaný dialog mladých (s lidmi s rozhodovací pravomocí) ve svém okolí.

Kdy? Přibližně od června 2017 zahájení. Od října 2017 do února 2018 (v konzultačním období 6. cyklu strukturovaného dialogu) - hlavní činnost.

Kde? V místech bydliště, práce či studia a v blízkém okolí.

Co? Propagace a rozvoj strukturovaného dialogu (online i offline) mezi mladými lidmi a úředníky a politiky. Příprava a realizace minimálně 5 akcí (workshopů, debat, seminářů a podobně), zpracování zpráv a fotografií z těchto aktivit. Zapojení se do mezinárodního společenství ambasadorů strukturovaného dialogu.

Co za to? Možnost zapojit mladé lidi ze svého okolí do rozhodování o otázkách, které se vás týkají. Zkušenosti s organizací aktivit pro mladé. Příležitost spolupracovat s radnicemi, školami a organizacemi ve vašem okolí. Spolupráci s jednou z předních českých neziskových organizací. Účast na dvou setkáních pro ambasadory (workshopy podporující soft-skills; zábavní program). Ti nejlepší ambasadoři získají certifikát o kvalitní spolupráci signovaný všemi členy jádra pracovní skupiny (Česká rada dětí a mládeže, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Národní parlament dětí a mládeže, Dům zahraniční spolupráce).

Co k tomu? Podporu od pracovní skupiny - obsahovou (know-how k organizaci aktivit strukturovaného dialogu), materiální (kancelářské potřeby pro vaše aktivity), finanční (proplácení cestovného a případných nákladů souvisejících s organizací aktivit).

Kdy se můžete přihlásit? Podrobné informace o programu včetně požadavků na uchazeče a data přihlášení zveřejníme v první polovině roku 2017 na webu www.strukturovanydialog.cz a ve facebookové skupině.

Tip na závěr Pokud vás zajímá, kde jsme čerpali inspiraci pro naše ambasadory, přečtěte si článek Pavly Hosnedlové o semináři YOUth Ambassadors in Action v listopadu 2016.

Přidat komentář

Prosím odpovězte na otázku z důvodu ochrany proti spamu.

Buďme v kontaktu