Soutěž!

Úterý 14. 4. 2015 - Středa 15. 4. 2015
E-mail organizátora: 
mladezsoutezi@dzs.cz
Dům zahraniční spolupráce v rámci letošního Evropského týdne mládeže vyhlašuje soutěž pro mladé lidi do 30 let na téma „Sociální podnikání očima mladých“.

> Jaký je tvůj úkol?

**Napsat, nafotit nebo natočit reportáž o tom, jak takový sociální podnik funguje.**
Víš o nějakém podniku ve tvém okolí, který dává možnost uplatnění lidem se znevýhodněním nebo svou činností přispívá společnosti či ochraně životního prostředí? Sociální podniky existují ve všech oblastech podnikání, stačí se porozhlédnout! Může jít o chráněnou dílnu, kavárnu, kulturní podnik nebo služby, které poskytují nebo jsou poskytovány lidmi s omezenými příležitostmi.
Soutěžním příspěvkem může být reportáž ve formě videa, fotky či textu, která originálním způsobem představí vybraný sociální podnik.

> Zapoj se a vyhraj hodnotné ceny. Hlavní cena je sada "Mladý žurnalista" do které patří skvělé ceny jako je praktický cestovní baťoh, termoska se dvěma hrnky, přenosná nabíječka, cestovní konvička čaje a kávy, sada zajímavých publikací nebo JOJO a další.

Vše se dozvíte na oficiálních stránkách soutěže:

> Co je sociální podnikání?

* jsou to podnikatelské aktivity prospívající společnosti a životnímu prostředí
* hraje důležitou roli v místním rozvoji a často vytváří pracovní příležitosti pro osoby se zdravotním nebo společenským znevýhodněním
* zisk je z větší části použit pro další rozvoj sociálního podniku
* pro sociální podnik je stejně důležité dosahování zisku i zvýšení veřejného prospěchu