MKC Praha zve na česko-německé semináře o aktivním občanství a neformálním vzdělávání

Neděle 22. 3. 2015 - Čtvrtek 26. 3. 2015
E-mail organizátora: 
workshopy@mkc.cz
Hledáte nové cesty jak zapojit mladé lidí do politických a veřejných věcí? Nevíte jak pedagogicky přistoupit k tématu rasismu a extremismu? Rádi byste v rámci interkulturního vzdělávání uměli lépe pracovat s historickými tématy? Chcete se seznámit s novými přístupy k neformálnímu vzdělávání? Zajímá Vás, co se v oblasti občanského vzdělávání dělá v Německu? Chcete sdílet své zkušenosti s lidmi, kteří rozvíjejí nejnovější přístupy v této oblasti?

Semináře pořádá Multikulturní centrum Praha, z.s. spolu s AdB, svazem německých vzdělávacích sdružujícím 170 vzdělávacích center a Nadací Bruecke/Most, německo-českou organizací pořádající setkání mládeže, v rámci projektu Match it podpořeném Erasmus+ (projekt č. 2014-DE04-KA105-001556).

Termíny:

23. – 26. března 2015 - Drážďany, Nadace Brücke/Most
7. – 11. června 2015 - Praha, Toulcův dvůr

Workshopy doplní dva přibližně dvouhodinové online kurzy, které usnadní vzájemné seznámení a rozvoj budoucí spolupráce mezi jednotlivými účastníky.

Profil účastníků: lektoři, učitelé a další odborníci ideálně pracující v neziskové organizaci věnující se neformálnímu vzdělávání, interkulturnímu a lidsko-právnímu vzděláváním a(nebo) jiné práci s mládeží.

Maximální počet účastníků je 30 (15 z české a 15 z německé strany). Upřednostňujeme zájemce, kteří se budou moci zúčastnit obou workshopů.

Komunikačním jazykem je angličtina. Semináře jsou zdarma. Organizátoři pokryjí náklady na cestu, ubytování, jídlo.

V případě zájmu, prosím, zašlete email na workshopy@mkc.cz. V doprovodném mailu, prosím, pošlete svůj životopis. Též, prosím, napište, jestli se můžete zúčastnit obou workshopů.

Přihlášky zasílejte do 12. února 2015. Vaši účast potvrdíme do 16. února.

Více informací naleznete zde.

Datum: 23. 3. 2015 - 26. 3. 2015
Typ: Konference a semináře
Místo: Drážďany, Nadace Brücke/Most