Debaty v Kampusu: Dobrovolnictví a škola

Středa 21. 10. 2015 - Čtvrtek 22. 10. 2015
E-mail organizátora: 
michaela.cvachova@crdm.cz
Web organizátora: 
Školy zabíjejí dobrovolnictví mladých! Souhlasíte? Ne? Tak dorazte na tuto akci. Komu nevadí večerní hodina, ten se má na co těšit.

**Chceš si zkusit dobrovolnictví, ale školní povinnosti a docházka Ti to nedovolují?** Chceš to změnit? Myslíš si, že by dobrovolnictví mělo být podporováno i během studia? Nebo aspoň nepostihovány absence během jeho vykonávání? **Není pro budoucí život důležitější zkušenost z reálného života než teorie ze školních učebnic?** Nebo alespoň stejně důležitá? A pokud ano, co se s tím dá udělat?

Dobrovolnický klub INEX-SDA a Mladí občané Tě zvou na setkání, kde mohou všichni říci, co si o tomto tématu myslí, a jak by bylo možné změnit současnou situaci.

> Debata bude probíhat formou strukturovaného dialogu a budou se účastnit i **poslankyně Nina Nováková a místopředseda výboru pro školství v Poslanecké sněmovně Petr Kořenek**, kteří mohou zajímavé připomínky vyhodnotit a poslat „výše“. Máš tedy opravdovou možnost svými nápady dobrovolnickou situaci změnit!

Ve středu 21. října se koná první ze série Debat v Kampusu, kdy mladí lidé dostanou příležitost vyjádřit svůj názor a navrhnout, jak by bylo možné řešit věci, které je pálí. Přijď se zapojit i Ty a společně s námi zkusit najít řešení.

KDE? **Kafé Kampus, Náprstkova 10,** Praha ([web zde](http://cafekampus.cz/))

> Debatu pořádají:

**Mladí občané (MOB):** Nezisková organizace založená mladými lidmi rozličných zájmů a společného cíle - zlepšovat náš veřejný prostor.
mladiobcane.cz/

**INEX - Sdružení dobrovolných aktivit:** Nezisková organizace, jejímž posláním je prostřednictvím dobrovolnických projektů, vzdělávacích programů a kampaní podporovat rozvoj tolerantní otevřené společnosti a aktivního odpovědného přístupu k okolnímu světu nejen v Čechách, ale i na celém světě. inexsda.cz/

podívejte se i na [FB událost.](https://www.facebook.com/events/442438659277120/)