ČSU: Zažij střední jinak (Ostrava)

Čtvrtek 9. 6. 2016 - Pátek 10. 6. 2016
E-mail organizátora: 
larendacka@stredoskolskaunie.cz
Telefon organizátora: 
723161347
Web organizátora: 
Jsi aktivní středoškolák a máš zájem podílet se na formování českého školství? Přijď na akci Zažij střední jinak České středoškolské unie! Čeká na tebe například debata na téma Výzvy středního odborného školství s Ing. Sylvou Sládečkovou, vedoucí odboru školství a sportu v Ostravě a dalšími zajímavými hosty.

**Pozvánka organizátora:**

Přijď s námi již podruhé Zažij střední jinak! :) Těšíme se na tebe už v pátek v Ostravě!

== NEVYHOVUJE TI NĚCO NA TVÉ STŘEDNÍ? ==

Tentokrát zjistíme, jakým výzvám čelí učiliště a střední odborné školy. S dalšími středoškoláky a pozvanými odborníky z oboru budeš o tom, co ti na střední nevyhovuje, diskutovat a přemýšlet nad tím, jak svou střední změnit tak, aby vyhovovala tobě i tvým spolužákům.

== JAK VYPADÁ TVOJE PRAXE? ==

Naše pozvání zatím přijali:
ING. SYLVA SLÁDEČKOVÁ, vedoucí odboru školství a sportu města Ostrava

Akce se koná pod záštitou spolku Občankáři.cz, asociace učitelů občanské výchovy.

Již 10. června proběhne v Ostravě již 2. workshop z našeho projektu Zažij střední jinak, který obsahuje celkem 3 akce po celé České republice! První z nich se konala v Praze a věnovala se otázce, jak by měla vypadat ideální výuka. Cílem projektu je informovat středoškoláky o různých problémech ve školství a získat jejich názory, které využijeme k dalším akcím České středoškolské unie a budeme je prezentovat na poli ministerstva.

--- Registrovat se můžeš do 7. června na adrese [http://goo.gl/forms/ef3OfczEh4vDmeKB3](http://goo.gl/forms/ef3OfczEh4vDmeKB3), omluvenku do školy ti na přání napíšeme :) --- (pozdější registrace budou uloženy jako náhradní a budeme vás pro ně kontaktovat).

Součástí programu bude představení ČSU, krátké představení tématu, debata s hosty a celý program bude zakončen workshopem, jehož cílem bude výzvy vyjmenovat a vyřešit. Výstup z této akce bude dále sloužit jako podnět pro dlouhodobou činnost naší organizace. Tímto způsobem je ČSU schopna hájit zájmy všech středoškoláků.

Více informací na: [https://www.facebook.com/events/280607012327116/](https://www.facebook.com/events/280607012327116/)