Akce mladých ambasadorů: Volit zodpovědně

Neděle 4. 2. 2018 - Pondělí 5. 2. 2018
E-mail organizátora: 
kontakt@volitzodpovedne.info
Web organizátora: 
Mladí ambasadoři Strukturovaného dialogu s mládeží pořádají akce ve svých regionech s cílem zapojit do konzultací co nejvíce lidí a získat co nejvíce názorů. Sabině Pochlopníkové se podařilo propojit myšlenky strukturovaného dialogu se skvělým projektem, který organizuje společně s dalšími studenty Mendelova gymnázia v Opavě.

Zajímáte se o politiku? Přemýšleli jste někdy o tom, jak se vede volební kampaň, jak se financuje a jak se propaguje? Takovou volební kampaň můžete vést také na vlastní kůži!

Volit zodpovědně - Simulace parlamentních voleb je vzdělávací projekt pro studenty středních škol v Opavě a okolí (Moravskoslezský kraj), který si dává za cíl podpořit mládež v účasti ve volbách a v porozumění jejich průběhu a prostředků, které političtí činitelé využívají v politické kampani. Umožňuje studentům vyzkoušet si vedení politické kampaně, přípravu propagačních materiálů a debatovat o vybraných problémech s ostatními skupinami studentů a s odborníky.

Dne 5. 2. 2018 se v Opavě uskuteční přednáškový den, na kterém promluví politolog Mgr. Tomáš Rell, starosta Bolatic Mgr. Herbert Pavera a poslanec Ing. Zbyněk Stanjura.

Celý projekt vyvrcholí 26. 2. 2018, kdy si jednotlivé strany představí své volební programy a materiály a skuteční voliči rozhodnou o tom, kdo je nakonec přesvědčil!

Více informací a přihláška na https://volitzodpovedne.info/.