Začněme třeba takhle... (metodická příručka)

Interaktivní hry s tématy lidských práv a multikulturní společnosti publikovala už v roce 2007 Česká rada dětí a mládeže. Jsou nadčasové a mimo jiné se dotýkají jednoho z aktuálních témat Strukturovaného dialogu s mládeží EU. Svým obsahem je manuál směřovaný (nejen) na neziskový sektor. Hry jsou využitelné jak v deštivých obdobích školních výletů a letních táborů, tak i jako doplnění probíraného tématu pro pedagogy na školách. Konkrétních aktivit, na kterých by se dala daná problematika přímo ukázat a studenty tak vedla k lepšímu porozumění a hlubší analýze, není nikdy dost. (Úvod na webu ČRDM: http://crdm.cz/publikace/zacneme-treba-takhle-metodicka-prirucka/)

Číst dál

More Than Culture - Více než kultura. Diverzita v mezinárodní práci s mládeží

Jak zacházet s předsudky, stereotypy a diskriminací (nejen) při mezinárodních setkáních mládeže? Seznamte se s konceptem a metodami vědomé práce s diverzitou! Příručku připravil pro české čtenáře Tandem (http://www.tandem-org.cz/aktuality/more-than-culture-diverzita), jedním z českých redaktorů je Jan Husák, koordinátor Národní pracovní skupiny pro strukturovaný dialog s mládeží.

Číst dál

Aktuální konzultace SD EU - Tipy jak pracovat s tématy

Šest otázek aktuálních konzultací strukturovaného dialogu EU s mládeží v sobě ukrývá potenciál mnoha aktivit. Nabízíme Vám nápady, které vzešly z hlav zástupců různých organizací a aktérů strukturovaného dialogu s mládeží na Síťovacím setkání aktérů SD 20. dubna 2016.

Číst dál

Buďme v kontaktu