Projekt Kecejme do toho nabízí mladým lidem možnost vyjádřit svůj názor na témata, která se jich týkají a to na celostátní i evropské úrovni. Zároveň poskytuje také prostor přinášet témata nová, podle zájmu mladých. Řekněte nám, co vás pálí! Můžete hlasovat a diskutovat o tématech i konkrétních návrzích, které budeme společně poté dále diskutovat s úředníky, politiky a dalšími. Nebo si chcete diskuzi s nimi zkusit také a pokusit se je přesvědčit osobně? Neváhejte a staňte se dobrovolníkem projektu.

Získané výstupy:
Za první tři ročníky naleznete výstupy na webu projektu http://kecejmedotoho.cz v sekci O tématech. Výstup z kampaně Vím, proč volím najdete v podobě webových stránek http://www.vimprocvolim.cz
Organizátor: Česká rada dětí a mládeže
E-mail organizátora: jana.votavova@crdm.cz
Web organizátora: http://kecejmedotoho.cz

Projekt „Kecejme do toho – strukturovaný dialog mládeže“ nabízí mladým lidem možnost podílet se na politice mládeže a veřejném dění. Mladí lidé mohou navrhovat a diskutovat celospolečenská témata, která je v jejich životech pálí a mohou tak přispět k formování politické diskuze s ohledem na jejich reálné zájmy.

Projekt vznikl v roce 2010 a od té doby mladí navrhli a odhlasovali 14 témat, podíleli se na diskuzích i úpravě několika návrhů zákonů nebo např. na tvorbě nové státní Koncepce na podporu mladých lidí.

Za čtyři léta projektu jsme diskutovali např. o poplatcích na vysokých školách, o státní maturitě, o legalizaci marihuany, o zaměstnanosti mladých, o šikaně a kyberšikaně, o podpoře mladých rodin nebo o sexuální výchově na školách. Mladí se mohli zapojit do diskuzí i nad aktuálními evropskými tématy. V letech 2013 a 2014 jsme s mladými lidmi zasáhli do předvolebního klání politiků ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a do Evropského parlamentu. Uspořádali jsme přes 130 akcí po celé ČR: od místních workshopů přes open-air festivaly s diskuzemi, přes klubové akce až po konference a diskuze s úředníky a politiky.

Jak to funguje? Na začátku školního roku začínáme skvělou párty! Hledáme, co mladé lidi pálí. Z toho návštěvníci webu vyberou hlavní témata pro daný rok. Společně se snažíme získat co nejvíce informací o problému. Pořádáme workshopy a diskuze mladých lidí a odborníků on-line i off-line a připravujeme návrh stanoviska k danému tématu. Diskuze a workshopy může uspořádat kdokoliv a my jeho výstupy začleníme do celého procesu. Ke konci školního roku pořádáme celostátní konferenci, kde mladí účastníci návrh stanoviska finalizují a schválí jeho konečnou podobu. Stanovisko je následně diskutováno se zástupci politických stran a institucí.

Získali jsme více než 20 000 názorů mladých, které hájíme. Kecejte do toho s námi! Má to smysl!

Přidat komentář

Prosím odpovězte na otázku z důvodu ochrany proti spamu.

Buďme v kontaktu